RACD100-36-ENEC
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 26-36V 2.8A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACD100-36-ENEC PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD100 (100W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:26 ~ 36V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)