LXC25-0450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-56V 450MA
DataSheet
LXC25-0450SW PDF
Type Description
Series:LXC25 (25W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:19 ~ 56V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.07" L x 3.15" W x 1.06" H (78.0mm x 80.0mm x 27.0mm)