VLED15-120-350A
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Catalog
LED Drivers
DataSheet
VLED15-120-350A PDF
Type Description
Series:VLED15
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):135VAC
Voltage - Output:24 ~ 48V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):17 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.21" L x 2.21" W x 1.13" H (81.6mm x 56.2mm x 28.7mm)