KT-CP0127
Manufacturer
LulzBot
VIGOR # :
Description
LULZBOT TAZ DUAL EXTRUDER V3 TOO
Catalog
3D Printing Accessories
DataSheet
KT-CP0127 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Dual Extruder Tool Head
For Use With/Related Products:LulzBot TAZ 5, TAZ 6
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KT-HB0013
KT-HB0013
LULZBOT TAZ MODULAR PRINT BED HE
KT-HE0002
KT-HE0002
LULZBOT V2 (HEXAGON) HOT END KIT
KT-CP0109
KT-CP0109
LULZBOT MINI SINGLE EXTRUDER TOO
CONN RCPT 20P 0.05 TIN-LEAD SMD
KT-CP0127
KT-CP0127
SB28B0500AB
SB28B0500AB
FERRITE PLATE 12.7MM X 12.7MM
40X-CBSSV-2.5X4.25X0.48
40X-CBSSV-2.5X4.25X0.48
RF SHIELD 2.5" X 4.25" SMD