DR127DR254P20
Description
DUAL ROW 1.27MM PITCH 20-PIN TO
DataSheet
DR127DR254P20 PDF
Part Status:Active
Proto Board Type:SMD to DIP
Package Accepted:1.27mm Connector
Number of Positions:20
Pitch:0.050" (1.27mm)
Board Thickness:0.063" (1.60mm)
Material:FR4 Epoxy Glass
Size / Dimension:1.000" L x 0.700" W (25.40mm x 17.78mm)