TL1008-10
Manufacturer
Bantam Tools
VIGOR # :
Description
END MILL PCB ENGRAVD 0.005" 10PK
Catalog
Drill Bits, End Mills
DataSheet
TL1008-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:End Mill, Engraving
Diameter - Bit:0.005" (0.13mm)
Diameter - Shank:0.125" (3.18mm)
Material:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DBC66-1
DBC66-1
DRILL BIT CARBIDE 0.033"
DBC64-1
DBC64-1
DRILL BIT CARBIDE 0.036"
84532
BIT 1/4X4
SIT8208AC-G1-33E-72.000000X
SIT8208AC-G1-33E-72.000000X
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AC-1B3-28NG10.000000Y
SiT3372AC-1B3-28NG10.000000Y
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
SC-L-ULT2-04-YW
SC-L-ULT2-04-YW
CONN CABLE JOINER BLACK/YELLOW
TL1008-10
TL1008-10