SBBTH127P
Manufacturer
Chip Quik, Inc.
VIGOR # :
Description
SOLDER-IN BREADBOARD 2X2" 1.27MM
Catalog
Prototype Boards Perforated
DataSheet
SBBTH127P PDF
Type Description
Series:Proto-Advantage
Package:Bulk
Part Status:Active
Proto Board Type:Breadboard, General Purpose
Plating:Plated Through Hole (PTH)
Pitch:0.050" (1.27mm) Grid
Circuit Pattern:Pad Per Hole (Round)
Edge Contacts:-
Hole Diameter:0.025" (0.64mm)
Size / Dimension:2.00" L x 2.00" W (50.8mm x 50.8mm)
Board Thickness:0.063" (1.60mm)