12X12WEC2
Manufacturer
Vector Electronics & Technology, Inc.
VIGOR # :
Description
PROTO BOARD COPPER CLAD 12X12"
Catalog
Prototype Boards Unperforated
DataSheet
12X12WEC2 PDF
Type Description
Series:Vectorbord®
Package:Bulk
Part Status:Active
Proto Board Type:Copper Clad, Uncoated
Size / Dimension:12.00" x 12.00" (304.8mm x 304.8mm)
Board Thickness:0.062" (1.57mm) 1/16"
Material:Copper Clad FR4, Single Sided, 1 oz.
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BP-125BOARD-BLACK
BP-125BOARD-BLACK
1/8 G10 BOARD BLK
609
PROTO BOARD COPPER CLAD 6" X 6"