BP-125BOARD-RED
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
Description
1/8 G10 BOARD RED
Catalog
Prototype Boards Unperforated
DataSheet
BP-125BOARD-RED PDF
Type Description
Series:G-10
Package:Bulk
Part Status:Active
Proto Board Type:Unclad (No Copper)
Size / Dimension:3-1/8" W x Customer Spec (36" max)
Board Thickness:0.125" (3.18mm) 1/8"