GCA32A12VDC
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
COIL ASSY 18-32A 12VDC
Catalog
Accessories
DataSheet
GCA32A12VDC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R95-004
R95-004
RELAY-HOLD DOWN SPRING
GT63S36A
GT63S36A
TOR SCREW 63A 24-36A
GCA32A600VAC60HZ
GCA32A600VAC60HZ
COIL ASSY 18-32A 600VAC 60HZ
GCA32A12VDC
GCA32A12VDC
COIL ASSY 18-32A 12VDC
D3FBXAU
D3FBXAU
CONN PLUG FMALE XLR 3POS SOLDER
GRM188R72A821JA01D
GRM188R72A821JA01D
CAP CER 820PF 100V X7R 0603
CONN HDR STRIP SOLDER 20POS GOLD