MC-C-40AF-DC12V
Manufacturer
Altech Corporation
VIGOR # :
Description
REPLACEMENT COIL 12VDC MC-32A
Catalog
Accessories
DataSheet
MC-C-40AF-DC12V PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
APOL3/32 24
APOL3/32 24
OVERLOAD RELAY 10N-40A00 CLASS 1
AU-100-11
AU-100-11
MC AUXILIARY SWITCH 225A-800AF S
GCA32A500VAC50/60HZ
GCA32A500VAC50/60HZ
COIL CC32-40A 500VAC
CPRO33-44.736
CPRO33-44.736
XTAL OSC XO 44.7360MHZ HCMOS
XR2P1041
XR2P1041
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD
SR060E-25-2-3-132-V100
SR060E-25-2-3-132-V100
SLIP RING 2X48V/2A, 3X230V/16A
MC-C-40AF-DC12V
MC-C-40AF-DC12V
REPLACEMENT COIL 12VDC MC-32A