DRH3P60A20
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR CONTACTOR 3PH DIN MNT 600VAC
Catalog
Contactors (Solid State)
DataSheet
DRH3P60A20 PDF
Type Description
Series:DRH
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Circuit:DPST-NO (2 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Load Current:20 A
Voltage - Input:90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load:48 ~ 600V