RUC-2012-26-5120
Manufacturer
Altech Corporation
VIGOR # :
Description
INDUSTRIAL RELAY DPDT 120VAC COI
Catalog
Power Relays, Over 2 Amps
DataSheet
RUC-2012-26-5120 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:-
Coil Voltage:-
Contact Form:-
Contact Rating (Current):-
Switching Voltage:-
Coil Current:-
Coil Type:-
Features:-
Termination Style:-
Seal Rating:-
Coil Insulation:-
Must Operate Voltage:-
Must Release Voltage:-
Operate Time:-
Release Time:-
Operating Temperature:-
Contact Material:-
Relay Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
V23054E1011F110
V23054E1011F110
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 6V