P7SA-10F-ND-DC24
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
RELAY SOCKET 10 POS DIN RAIL
Catalog
Relay Sockets
DataSheet
P7SA-10F-ND-DC24 PDF
Type Description
Series:G7SA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Socket
Number of Positions:10
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
For Use With/Related Products:G7SA Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DSP1A-PSL2
DSP1A-PSL2
RELAY SOCKET 6 POS THROUGH HOLE
R95-121
R95-121
RELAY-8 PIN MIDGET SOCKET
PF113A
PF113A
RELAY SOCKET 11 POS DIN RAIL
1206Y0630821MER
1206Y0630821MER
CAP CER 820PF 63V X7R 1206
P7SA-10F-ND-DC24
P7SA-10F-ND-DC24
RELAY SOCKET 10 POS DIN RAIL
NX-15T-CV
NX-15T-CV
CONN PLUG COVER 15POS VERT OPEN
TRIMMER 100K OHM 0.25W PC PIN