RSL116081-S
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE
Catalog
Relay Sockets
DataSheet
RSL116081-S PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-12883
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Socket
Number of Positions:8
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:-
For Use With/Related Products:M39029 Relays
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
910003
RELAY SOCKET 8 POSITION DIN RAIL
ZRLS12GA
ZRLS12GA
RELAY SOCKET 5 POSITION DIN RAIL
SCM ECO 2C0
FK24X7R1C225KR006
FK24X7R1C225KR006
CAP CER 2.2UF 16V X7R RADIAL
P4SMAJ24A
P4SMAJ24A
TVS SMA 24V 400W UNI
I2000 FLEX
I2000 FLEX
CURRENT CLAMP AC 2000A FLEX