SFY2-DC24V
Description
RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
DataSheet
SFY2-DC24V PDF
Mounting Type:Through Hole
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):6 A
Switching Voltage:250VAC, 30VDC - Max
Features:-
Termination Style:PC Pin
Must Operate Voltage:18 VDC
Must Release Voltage:3.6 VDC
Operate Time:20 ms
Release Time:10 ms
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C