SFY3-DC21V
Description
RELAY SAFETY 4PST 6A 21V
DataSheet
SFY3-DC21V PDF
Mounting Type:Through Hole
Coil Voltage:21VDC
Contact Form:4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current):6 A
Switching Voltage:250VAC, 30VDC - Max
Features:-
Termination Style:PC Pin
Must Operate Voltage:15.8 VDC
Must Release Voltage:3.2 VDC
Operate Time:20 ms
Release Time:10 ms
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C