G3NA-240B-UTU AC100-240
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3NA-240B-UTU AC100-240 PDF
Type Description
Series:G3NA
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Voltage - Load:19 V ~ 264.0 V
Load Current:40 A