ASSR-4120-302E
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
ASSR-4120-302E PDF
Type Description
Series:ASSR
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A) x 2
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.3VDC
Voltage - Load:0 V ~ 400.0 V
Load Current:120 mA
On-State Resistance (Max):25 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:8-SMD (0.300", 7.62mm)