AQR30A2-S-Z18/28VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 75-250V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQR30A2-S-Z18/28VDC PDF
Type Description
Series:AQ-R
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:18 ~ 28VDC
Voltage - Load:75 V ~ 250.0 V
Load Current:30 A