LH1500AT
Description
SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-350V
DataSheet
LH1500AT PDF
Type Description
Series:LH1500
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.25VDC
Voltage - Load:0 V ~ 350.0 V
Load Current:150 mA
On-State Resistance (Max):20 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:6-DIP (0.300", 7.62mm)