G3VM-351H
Manufacturer
Omron Electronics Components
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3VM-351H PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 350.0 V
Load Current:110 mA
On-State Resistance (Max):50 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SOP (0.173", 4.40mm)