DC100D10C
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 1-72V
DataSheet
DC100D10C PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Output Type:DC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:1 V ~ 72.0 V
Load Current:10 A
On-State Resistance (Max):13 mOhms