PVN012AS-TPBF
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 4A 0-20V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PVN012AS-TPBF PDF
Type Description
Series:PVN, HEXFET®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 20.0 V
Load Current:4 A
On-State Resistance (Max):50 mOhms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SMD (0.300", 7.62mm)