G3VM-201AY1
Description
MOSFET RELAY
DataSheet
G3VM-201AY1 PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:-
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.27VDC
Voltage - Load:0 V ~ 200.0 V
Load Current:250 mA
On-State Resistance (Max):8 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:4-DIP (0.300", 7.62mm)