AQH1213A
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-600V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQH1213A PDF
Type Description
Series:AQ-H
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:1.21VDC
Voltage - Load:0 V ~ 600.0 V
Load Current:600 mA
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:8-SMD (0.300", 7.62mm), 7 Leads