DC200D20C
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-150V
DataSheet
DC200D20C PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Output Type:DC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:1 V ~ 150.0 V
Load Current:20 A
On-State Resistance (Max):39 mOhms