EL240A30-12
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 24-280V
DataSheet
EL240A30-12 PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:10 ~ 14VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:30 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"