G3CN-202P-DC3-28
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-264V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3CN-202P-DC3-28 PDF
Type Description
Series:G3CN
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:75 V ~ 264.0 V
Load Current:2 A