EPR10-P5F1G1-HSS0D2-100A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 12-24V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
EPR10-P5F1G1-HSS0D2-100A PDF
Type Description
Series:EPR10
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:6 ~ 32VDC
Voltage - Load:12 V ~ 24.0 V
Load Current:100 A