SSRA-240D2R
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
SSRA-240D2R PDF
Type Description
Series:SSRA
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 10VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:2 A