CKRA2410E-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
RELAY DIN RAIL AC INPUT
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CKRA2410E-10 PDF
Type Description
Series:CKR24
Package:-
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:18 ~ 36VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A