RA2410HA06
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR ZERO SW 240V 10A
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RA2410HA06 PDF
Type Description
Series:G3B
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A