PIR6W-1PS-12VDC-T
Manufacturer
Altech Corporation
VIGOR # :
Description
INTERFACE RELAY SPST(1NO) 12VDC
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PIR6W-1PS-12VDC-T PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:-
Circuit:-
Output Type:-
Voltage - Input:-
Voltage - Load:-
Load Current:-
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
G3VM-61QR
G3VM-61QR
MOSFET RELAY SVSON
CMRD6045P
CMRD6045P
RELAY SSR 48-660 V
PIR6W-1PS-60VDC-T
PIR6W-1PS-60VDC-T
INTERFACE RELAY SPST(1NO) 60VDC
GL130F35IET
GL130F35IET
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
PIR6W-1PS-12VDC-T
PIR6W-1PS-12VDC-T
MC MPIS 4/3P FR W/3P MR SERIES
AX5MAF1-187.5000
AX5MAF1-187.5000
OSC XO 187.5MHZ 3.3V CML