AQF2AD1-3/28VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 3-60V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQF2AD1-3/28VDC PDF
Type Description
Series:AQ-F
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Socketable
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:3 V ~ 60.0 V
Load Current:2 A