768163334GP
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
4174
Description
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 16SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
768163334GP PDF
Type Description
Series:768
Package:Tube
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):330k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)