RAVF164DFT47R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
5185
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RAVF164DFT47R0 PDF
Type Description
Series:RAVF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):47
Tolerance:±1%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)