
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4400P |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 56k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 19 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 20 |
| Power Per Element: | 160mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SOL |
| Size / Dimension: | 0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.114" (2.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4420P-T02-563 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES ARRAY 4 RES 80.6K OHM 0804
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14SOIC
RES ARRAY 19 RES 56K OHM 20SOIC
FIXED IND 10UH 230MA 1.69 OHM
FIXED IND 27UH 8.2A 14 MOHM SMD
TVS DIODE 7V 12V DO214AB