
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 767 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Dual Terminator |
| Resistance (Ohms): | 160, 240 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 28 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 16 |
| Power Per Element: | 100mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.093" (2.36mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1032 |
Current price of 767165960AP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC
RES ARRAY 4 RES 4.12K OHM 1206
RES ARRAY 13 RES 33 OHM 14SOIC
RES ARRAY 19 RES 62 OHM 20SSOP
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
COAX 75 OHM RG6 18AWG