741X163330JPC8
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1506
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
741X163330JPC8 PDF
Type Description
Series:741
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):33
Tolerance:±5%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)