CRA06S043147KFTA
Description
RES ARRAY 2 RES 147K OHM 0606
DataSheet
CRA06S043147KFTA PDF
Type Description
Series:CRA06
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):147k
Tolerance:±1%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0606, Convex
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)