768143154GPTR13
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
768143154GPTR13 PDF
Type Description
Series:768
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):150k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:7
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:14
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)