VSSR2401272JTF
Manufacturer
Vishay
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 23 RES 2.7K OHM 24SSOP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
VSSR2401272JTF PDF
Type Description
Series:VSSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):2.7k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:23
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:24
Power Per Element:100mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:24-SSOP
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height - Seated (Max):0.069" (1.76mm)