AF122-FR-07590RL
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 2 RES 590 OHM 0404
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
AF122-FR-07590RL PDF
Type Description
Series:AF122
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):590
Tolerance:±1%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:DDRAM, SDRAM
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)