4820P-2-273LF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 19 RES 27K OHM 20SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4820P-2-273LF PDF
Type Description
Series:4800P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):27k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:19
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:20
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package:20-SOM
Size / Dimension:0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)