CSR1225FT22L0
VIGOR # :
24927
Description
RES 0.022 OHM 1% 3W 2512 WIDE
DataSheet
CSR1225FT22L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:22 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:1225
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)