RL73K2ER39JTD
Manufacturer
VIGOR # :
24949
Description
RES 0.39 OHM 5% 1/2W 1210
DataSheet
RL73K2ER39JTD PDF
Part Status:Active
Resistance:390 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)