WSL2010R1200FBA
VIGOR # :
25956
Description
RES 0.12 OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
WSL2010R1200FBA PDF
Type Description
Series:WSL
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:120 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)