WR12W7R87FTL
VIGOR # :
27798
Description
RES 7.87 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
WR12W7R87FTL PDF
Part Status:Active
Resistance:7.87 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)