WR08W4R87FTL
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
28270
Description
RES 4.87 OHM 1% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
WR08W4R87FTL PDF
Type Description
Series:WR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.87 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)